Medlemmer

Medlemmer pr. maj 2020

Hvis du opdager fejl på listen – fx at du ikke er ansat på den opgivne skole længere – bedes du rette det under Medlem > Adresseændring mm.

Medlemsnummer:  Navn: Ansættelsessted:
39 Carl Bergstrøm-Nielsen
40 Knud Hentze
73 Claus Levinsen
81 Lene Skov
98 Niels Bundgaard Aurehøj Gymnasium
113 Susan Ohrt Hjørring Gymnasium og HF
122 Mette Rigtrup Haaning Bjerringbro Gymnasium
134 Mette Juhl Christensen Next, Albertslund Gymnasium
154 Jann Thornberg
161 Peter J. O. Rasmussen Nakskov Gymnasium
172 Peter Weincke
232 Torben Vind-Knudsen
278 Lars Winberg Sct. Knuds Gymnasium
283 Henning  Buur
304 Jørgen Steen Larsen
319 Joakim H, Christensen
325 Hanne Sandbæk Slagelse Gymnasium og HF-kursus
327 Jette Jørgensen
344 Margrete Hedegaard Rasmussen
347 Eigil Leander Laursen
361 Yrsa Dam
374 Elisabeth Juul
391 Birgit Dengsø Århus Statsgymnasium
403 Gerda Schjørring
425 Gert Uttenthal Jensen Frederiksborg Gymnasium og HF
509 Keld Risgård Mortensen Støvring Gymnasium
546 Kaj Nørholm
551 Birgit Munch Frederikshavn Gymnasium og HF-kursus
553 Jane Heebøll Køge Gymnasium og HF
560 Jørgen Bruntse
563 Berit Andersen Ingrid Jespersens Gymnasieskole
565 Poul Mikael Rønnenfelt Favrskov Gymnasium
567 Jytte Skærup
570 Marianne Vinther Rosborg Gymnasium & HF
581 Kaare Petersen Århus Statsgymnasium
584 Ellen Møller Grenaa Gymnasium
587 Kirsten Bodekær
590 Jette Meldgaard Harboe Aarhus HF og VUC
596 Jesper Ohm
600 Jørgen Büchert Rødovre Gymnasium
604 Henrik  Beck
608 Tove Jensen
612 Thomas Nilsson Haderslev Katedralskole
619 Trine Madsbøll
627 Henriette  Ohrt Marselisborg Gymnasium
628 Mette Blomquist Vestfyns Gymnasium
629 Bjarne Weidick
647 Jørgen Dejgaard
651 Gitte Hougaard Madsen Bjerringbro Gymnasium
652 Torben Sørensen
653 Lise Pedersen Middelfart Gymnasium og HF-kursus
663 Per Juul Larsen
665 Peter Lundby Jensen Herning Gymnasium
669 Kristian Bennike Ribe Katedralskole
670 Lise Sørensen Frederikshavn Gymnasium og HF-kursus
676 Kirsten Skougaard
697 Hanne Sloth Pedersen
699 Rie Pedersen Viby Gymnasium og HF
711 Mogens Halken Sankt Annæ Gymnasium
734 Johannes Grønager Tørring Gymnasium
739 Tim Nielsen
747 Dorte Rovsing Birkerød Gymnasium
748 Merete Wendler Aurehøj Gymnasium
756 Elisabeth Bak-Jensen Roskilde Gymnasium
770 Elsebeth Dam
773 Jens-Jørgen Hedeskov
802 Thomas Lynnerup Jakobsen Nørre Gymnasium
805 Lindis Mikkelsen Roskilde Gymnasium
806 Vibeke Juel Andersen Lemvig Gymnasium
813 Bjarne Kusk Sct. Knuds Gymnasium
814 Agnes Schmidt Brønderslev Gymnasium og HF
819 Anette Møller Svendsen Aalborg Katedralskole
835 Per Sørensen Århus Statsgymnasium
836 Dorte Alstrup Hjørring Gymnasium og HF
847 Dolly Kjeldsen Kalundborg Gymnasium og HF-kursus
851 Bente Kofoed Hansen Århus Akademi
853 Anne Kathrine Aggebo Tårnby Gymnasium
869 Anne Mette Platz Rønde Gymnasium
870 Claus Hartvig Rude Rungsted Gymnasium
872 Steen Hjerrild Vesthimmerlands Gymnasium & HF
875 Ulla  Fomsgaard Grindsted Gymnasium og HF-kursus
876 Søren Marcussen Aabenraa Statsskole
877 Sven Gaardbo Rønde Gymnasium
883 Inge-Brit Dahlerup
884 Ida Marie Krogh  Skau Deutsches Gymnasium für Nordschleswig
887 Henrik Møller Risskov Gymnasium
889 Jesper Vagn  Andersen Ringkjøbing Gymnasium
893 Ellen Norlyk Christensen
899 Peter Jens Toft Frederiksberg Gymnasium og HF
904 Jakob Martin Jensen Frederiksberg HF-kursus
906 Benedikte Juhlin Roskilde Katedralskole
911 Bo Basbøll
912 Allan Højgaard Clausen
915 Karen Haderup Guldberg Viborg Katedralskole
916 Allan Juul Aalborg Katedralskole
925 Peter Sander Andersen Det Kristne Gymnasium
933 Tom Mortensen Aalborg Katedralskole
940 Berit Brændsgård Madsen Greve Gymnasium
957 Anders Løchte Nielsen Virum Gymnasium
960 Lars Olsen
961 Jens Koefoed-Nielsen Struer Gymnasium og HF
966 Jette Bendix Dronninglund Gymnasium
968 Nicolai  Glahder Frederiksborg Gymnasium og HF
973 Hanne Carlsen Christiansen Th.Langs HF-kursus
979 Gitte Broo Lundager Køge Gymnasium og HF
983 Charlotte Øland Himmelev Gymnasium
984 Mette Halling Borupgaard Gymnasium
985 Jesper Thøis Madsen Tornbjerg Gymnasium
987 Thomas Lund Nyborg Gymnasium
989 Christine Halse Rysensteen Gymnasium
996 Inger Karlsmose
1000 Bo Skibelund Kolding Gymnasium
1001 Hanne Christensen Virum Gymnasium
1006 Rikke Schou Hammerum Greve Gymnasium
1008 Nicholas Adonis Manis Gl. Hellerup Gymnasium
1016 Anna Kristensen
1024 Rune Bech Lauesen Svendborg Gymnasium
1026 Tomas Christensen Herning Gymnasium
1030 Poul Dejgaard Horsens Gymnasium & HF
1034 Nikolaj Hansen
1035 Birte Flethøj Ege Horsens Gymnasium & HF½
1037 Erik Berg Olsen Nærum Gymnasium
1047 Camilla Darling Bunk Ribe Katedralskole
1094 Birgit Ellegaard Fiig Ordrup Gymnasium
1095 Anne Mette Elk
1097 Jens Johansen Århus Universitet (AU)
1098 Kirsten Sejer Christiansen Ikast-Brande Gymnasium
1099 Bente Merete Quorning Nærum Gymnasium
1106 Bendt Hansen Skanderborg Amtsgymnasium og HF-kursus
1108 Anne Macholm Roskilde Gymnasium
1113 Christian Møller
1116 Dorte Gunge Ribe Katedralskole
1117 Inger Belling Olsen Virum Gymnasium
1119 Gerda Munch Kofoed Christianshavns Gymnasium
1123 Thomas Hammer Nørre Gymnasium
1124 Jytte Uhre Knudsen Slagelse Gymnasium og HF-kursus
1125 Kristian Ullum Aurehøj Gymnasium
1132 Mette Hjuler Hansen Skive Gymnasium og HF
1142 Rie B. Kurdahl Grenaa Gymnasium
1156 Dea Diemar Tårnby Gymnasium
1158 Henrik Nevers Roskilde Gymnasium
1161 Frank Sylvan Ordrup Gymnasium
1162 Alice Jakobsen Midtfyns Gymnasium
1163 Svend Amstrup Jeppesen Grenaa Gymnasium
1166 Ida Louise Friis
1168 Per Bhutho Rosborg Gymnasium & HF
1175 Søren  Straarup
1177 Jan Østergaard Nielsen
1178 Dennis Pierre Mikkelsen Gefion Gymnasium
1179 Birgitte Næslund Madsen Egå Gymnasium
1186 Margit Lykke  Fredsgaard Viborg Katedralskole
1188 Nanna  Schiøler Aurehøj Gymnasium
1190 Bo Møller Favrskov Gymnasium
1191 Martin Lutz Rysensteen Gymnasium
1192 Doris Skovsted Randers Statsskole
1194 Marie Louise Abildtrup Hansen Allerød Gymnasium
1198 Karin Christensen Støvring Gymnasium
1201 Hanne Overgaard Ingvardsen Viby Gymnasium og HF
1202 Ole Barnholdt Stenhus Gymnasium og HF
1213 Kamilla Bang Carstensen Esbjerg Gymnasium og HF
1225 Hanne Kragelund Hjort Favrskov Gymnasium
1227 Thomas Lindved Horsens Gymnasium & HF
1229 Søren Hein Christiansen Frederiksberg Gymnasium og HF
1231 Lars Petersen Gede Marie Kruses Skole
1232 Tove Østermark Haderslev Katedralskole
1233 Agnethe Dybro Frederikssund Gymnasium
1235 Henrik Rose Næstved Gymnasium og HF
1239 Kirsten  Elling Frederiksborg Gymnasium og HF
1244 Sune Hørsted Jensen Odense Katedralskole
1246 Jesper Fjord Holstebro Gymnasium og HF
1247 Ulrik Bøegh Fredericia Gymnasium
1249 Henrik Tversted Ordrup Gymnasium
1251 Nicolas Marinos Helsingør Gymnasium
1252 Kim Glies Nandfred Sankt Annæ Gymnasium
1259 Tina Nielsen Mulernes Legatskole
1260 Lars Falbe- Hansen Borupgaard Gymnasium
1261 Kim Ross Kristensen
1264 Helle Henckel Odder Gymnasium
1269 Morten P. Jensen Støvring Gymnasium
1272 Lene Bennetsen W. Pihlkjær Tønder Gymnasium og HF
1275 Niels Stampe Langballe Odense Katedralskole
1276 Martin Lau Djursaa Fredericia Gymnasium
1302 Mette Lønsted Christianshavns Gymnasium
1303 Susanne Christiansen Odder Gymnasium
1305 Petur B. Petersen Gefion Gymnasium
1306 Anders Johansen Munkensdam Gymnasium
1307 Marie Elisabeth Schroll Ørestad Gymnasium
1308 Jens Hvidtved Larsen Aarhus Katedralskole
1312 Hans Peter Søgård Andersen Silkeborg Gymnasium
1321 Karen Bente Holmgaard Andersen Mariagerfjord Gymnasium
1324 Tomas Bang Randers Statsskole
1325 Anne Schrøder Hejlesen Odder Gymnasium
1329 Rasmus Tofte-Hansen Vestfyns Gymnasium
1330 Mette Krogsøe Haderslev Katedralskole
1335 Mette Hofman Bøegh Rosborg Gymnasium & HF
1336 Jeppe Struve Larsen Sankt Annæ Gymnasium
1340 Louise Holte Next, Albertslund Gymnasium
1342 Karsten Nielsen Herlufsholm Skole
1344 Trine Kjær Feijer Rosborg Gymnasium & HF
1349 Peter Sjøholm Borupgaard Gymnasium
1353 Lene Guttorm Mikkelsen Frederiksværk Gymnasium og HF
1357 Bjørn Bølling Nyholm
1359 Marie Kobberøe S. Thellesen Rødkilde Amtsgymnasium
1363 Mikael Asbjørn Vesterlund Nørresundby Gymnasium og HF-kursus
1367 Jens Skyggebjerg
1368 Pernille Mollerup Blach Allerød Gymnasium
1370 Karin Irene Abrahamsen
1371 Niels Viggo Jensen Randers Statsskole
1372 Lone Hoffmann Det Kristne Gymnasium
1374 Louise S. V. Vang-Pedersen Aurehøj Gymnasium
1376 Thomas Løbger Nærum Gymnasium
1377 Anders Krogsøe Frederiksborg Gymnasium og HF
1378 Morten Lolk Rasch Århus Akademi
1379 Morten Petersen-Westergaard
1380 Peter Bøgsted Knudsen Esbjerg Gymnasium og HF
1386 Dorthe Falk Andersen Kolding Gymnasium
1388 Karen Ellerup Gade Odense Katedralskole
1389 Lise-Lotte Rønne  Koch Gladsaxe Gymnasium
1391 Mia Christine Lopdrup Falbe-Ha Herning Gymnasium
1393 Lasse Bentz Næstved Gymnasium og HF
1394 Hannibal Horn Herlev Gymnasium og HF
1398 Søren Garsdal Rasmussen Skive Gymnasium og HF
1399 Christian Skov Nikolajsen Frederiksborg Gymnasium og HF
1406 Christian Romme Vaupel Vordingborg Gymnasium og HF
1408 Brian A. Johansen
1409 Thue Thesbjerg Aarhus Katedralskole
1411 Mads Damgaard Fangel Egå Gymnasium
1413 Pernille Højen
1414 Anders Wind
1415 Lone Sand Næstved Gymnasium og HF
1416 Martin Hamann Sankt Annæ Gymnasium
1418 Jakob Alsbirk Rødovre Gymnasium
1419 Morten Aamann Poulsen Stenhus Gymnasium og HF
1420 Bente Lauridsen Kühl
1421 Jens Erik Raasted Sankt Annæ Gymnasium
1425 Hans Jørgen Laursen Odense Katedralskole
1426 Kirsten Koch Lægaard
1429 Torben Ibsgaard Jacobsen Midtsjællands Gymnasium
1430 Morten Brandt Petersen Greve Gymnasium
1431 Mette Rønne Nielsen Køge Gymnasium og HF
1432 Claus Svane VUC Fyn Ærø
1433 Astrid Kallesøe Pedersen Hasseris Gymnasium
1435 Anne Kathrine R Simonsen Rysensteen Gymnasium
1436 Signe Søgaard Bøge Silkeborg Gymnasium
1438 Morten Bak Hansen Viborg Gymnasium og HF
1441 Rune Eyerman Tørring Gymnasium
1444 Frits Ziegler Ørestad Gymnasium
1446 Karin Skovgaard-Petersen Silkeborg Gymnasium
1447 Mette Juhl
1448 Søren Büchert
1450 Mathias Grange-Persson Rysensteen Gymnasium
1451 Johannes Nørby Ernstsen Dronninglund Gymnasium
1452 Ida Linding Kristensen Svendborg Gymnasium
1453 Anders Bech Campus Bornholm
1454 Jasper Holm Akademisk Studenterkursus
1456 Karen Houkjær Jørgensen Roskilde Katedralskole
1457 Nanna Thorborg Monrad Varde Gymnasium
1459 Thomas Heegaard Sunesen Holstebro Gymnasium og HF
1460 Jeppe Nilaus Larsen Himmelev Gymnasium
1464 Caspar Haack Eriksen Esbjerg Gymnasium og HF
1465 Birthe Hougaard-Andersen
1466 Søren Kybelund-Hansen Herning Gymnasium
1467 Claus Toft Hjørringgaard Fredericia Gymnasium
1468 Ida Bruun Clausen Nykøbing Katedralskole
1469 Charlotte Thornqvist Aarhus Katedralskole
1470 Ida Klitgaard Lassen Gribskov Gymnasium
1471 Lasse Nielsen Århus Statsgymnasium
1472 Jan Hørdum Jensen Slagelse Gymnasium og HF-kursus
1473 Jente Lunding Holstebro Gymnasium og HF
1474 Anne Gamborg Ørum Viby Gymnasium og HF
1475 Iben Andersen Køge Gymnasium og HF
1478 Lasse Grubbe
1479 Charlotte Clausen Sønderborg Statsskole
1480 Jesper Schaarup Svendborg Gymnasium
1483 Anne Fischer Thomsen Tårnby Gymnasium
1484 Sasha Kordic Tørring Gymnasium
1486 Morten Husted Horsens Gymnasium & HF½
1487 Lars Bach Hansen Marselisborg Gymnasium
1488 Simon Juul Hyldgaard Aalborg Katedralskole
1490 Christina Søvndal Grindsted Gymnasium og HF-kursus
1496 Sara Mellson VUC Fyn
1498 Manja Ravnborg Yorston VUC Fyn
1500 Emil Rørbye Gentofte Studenterkursus
1501 Anders Eskesen Keiding Sankt Annæ Gymnasium
1503 Morten Clausen Gladsaxe Gymnasium
1504 Flemming Windekilde Sankt Annæ Gymnasium
1505 Dorthe Fynbo Thorning Egå Gymnasium
1506 Anne Torstensen Efterslægten
1508 Anders Raabo Det Frie Gymnasium og HF
1509 Jan Johansen Fjerritslev Gymnasium
1510 Sarah Arnkjær Deutsches Gymnasium für Nordschleswig
1512 Tina Warncke Nørgaard Århus Akademi
1513 Jonas Halldin Landsvig KVUC København
1514 Torsten H. Hartz Tønder Gymnasium og HF
1515 Adam Rosenmunthe Næstved Gymnasium og HF
1518 Asger Sorgenfrei Mariagerfjord Gymnasium
1520 Hanne Yding Wolff Alssund Gymnasium
1524 Mette Mørup Poulsen Varde Gymnasium
1525 Lisbeth Bæk Eriksen Vesthimmerlands Gymnasium & HF
1527 Rikke Hadrup Next Sukkertoppen Gymnasium
1528 Stinne Nygaard Rossing Hjørring Gymnasium og HF
1533 Anne Oxvig Middelfart Gymnasium og HF-kursus
1535 Lasse Grøftehauge Jensen Roskilde Gymnasium
1537 Bodil Krongaard Lindeløv Horsens HF & VUC
1538 Mia Kim Fabricius Rosborg Gymnasium & HF
1539 Lisbet Louie Lasgaard Skanderborg-Odder Center for Uddannelse
1540 Dorte Pretzmann Kolding Gymnasium
1541 Trine Kronborg Mariagerfjord Gymnasium
1542 Asger Tarpgaard Selandia – Center for
1543 Marie Gro Rygård Brandstrup Slagelse Gymnasium og HF-kursus
1544 Lars Asp Christensen Egedal Gymnasium & HF
1546 Christian Levin Sund N. Zahles Gymnasieskole
1547 Magnus Hallundbæk Mikkelsen Aarhus HF og VUC
1548 Mette Steenberg Rommedal VUC Nordjylland
1549 Jakob Meesenburg Esbjerg Gymnasium og HF
1550 Kasper Bjerg
1552 Søren Lund-Olsen
1557 Rikke Juel Enemærke Sct. Knuds Gymnasium
1563 Bent Olsen
1564 Anita Hartman Meldgaard Aabenraa Statsskole
1566 Peter Ubbesen Thisted Gymnasium & HF-kursus
1567 Anne-Sofie Linderoth Bouchet Paderup Gymnasium
1574 Lisa Nørnberg Andersen Aarhus HF og VUC
1575 Annemarie Krarup Frederiksberg HF-kursus
1577 Hanne Fogh Haderslev Katedralskole
1581 Dorthe Hesselholt Aarhus Katedralskole
1583 Kenneth Ravn Sønderborg Statsskole
1587 Line Rosted Skov Frederiksværk Gymnasium og HF
1588 Marie Hovard Thomsen Nørresundby Gymnasium og HF-kursus
1589 Jens Jellingsø Det Frie Gymnasium og HF
1590 Christian Lönneker Aurehøj Gymnasium
1591 Lars Damkjær Sønderborg Statsskole
1592 Stine Winding Top Tårnby Gymnasium
1594 Jacob Højlund Aalborghus Gymnasium
1595 Andreas Riis Mandrup Aarhus Gymnasium Tilst
1596 Mona Høgh Thylgård Gl. Hellerup Gymnasium
1598 Kristoffer Nilaus Larsen Egedal Gymnasium & HF
1599 Mads Hansen Borupgaard Gymnasium
1601 Allan Kissow Petersen Vestjysk Gymnasium Tarm
1602 Elsebeth Ravn Meldgaard Borupgaard Gymnasium
1604 Steffen Øhrstrøm VUC Nordjylland
1605 Andreas Rytsel Nielsen Gribskov Gymnasium
1606 Uffe Lykke Kjær Simonsen Paderup Gymnasium
1608 Lisa Ludvigsen Morsø Gymnasium
1609 Thomas Hermansen Sct. Knuds Gymnasium
1614 Adam Buus Brønderslev Gymnasium og HF
1615 Kevin Rowley VUC Svendborg
1616 Anders Krogh Fjerritslev Gymnasium
1617 Kirsten Søgaard Nevers Næstved Gymnasium og HF
1618 Jonas Vincent Aurehøj Gymnasium
1620 Jens Lunde Jacobsen Campus Vejle
1621 Anne Verdelin Vesthimmerlands Gymnasium & HF
1622 Maja Dobreva-Lundsted Rungsted Gymnasium
1624 Kim Togsverd Hansen
1625 Sten Holme Larsen Rødovre Gymnasium
1626 Lene Bredsten Nørre Gymnasium
1628 Andreas Hermansen Egå Gymnasium
1629 Christina Borello Schou HF & VUC Nordsjælland
1631 Marie Fyrstenborg Abildgaard Frederiksborg Gymnasium og HF
1632 Andreas Brigelsgaard Tårnby Gymnasium
1634 Maria Vejgaard Solrød Gymnasium
1636 Anders Dohn Aarhus Gymnasium Tilst
1637 Anne Drivsholm Krogh-Hansen Munkensdam Gymnasium
1639 Nille Elm Falkenfeldt VUC Vestegnen
1640 Thomas Bertelsen Randers HF og VUC
1642 Maria Pelle Jart Christianshavns Gymnasium
1645 Kaspar Poulsen VUC Odense
1646 Mikkel Handberg Mikkelsen Hvidovre Gymasium
1648 Mari-Ann Drengsgaard Herning HF og VUC
1651 Claus Hummelmose Ikast-Brande Gymnasium
1653 Sofie Hust Augustesen Aalborghus Gymnasium
1656 Søren Dybdal Andersen Struer Gymnasium og HF
1658 Jesper Kjær Nannerup Morsø Gymnasium
1659 Kirstine Dahlberg Københavns åbne Gymnasium
1661 Mette Wind Seyer-Hansen Fredericia Gymnasium
1663 Inge Juul Aalborg Katedralskole
1667 Thomas Skou Olsen Sorø Akademis Skole
1671 Jens Grønlund Kristensen Frederiksværk Gymnasium og HF
1672 Hanna Rose Jørgensen Sankt Annæ Gymnasium
1677 Signe Mortensdatter Tirsted Frederiksborg Gymnasium og HF
1678 Tine Bacher Rysensteen Gymnasium
1679 Lotte Vestergaard Melchiorsen Horsens Gymnasium & HF
1680 Henrik Friis Madsen Frederiksværk Gymnasium og HF
1683 Christian Bjerg Mikkelsen Esbjerg Gymnasium og HF
1684 Sebastian Birk Sørensen Lyngby Gymnasium
1685 Nikolaj Bak Haderslev Katedralskole
1686 Anders Kaspersen Rungsted Gymnasium
1687 Lasse Olsen Høng Gymnasium
1688 Suna Vinther Gladsaxe Gymnasium
1689 Janus Randbøll Jensen Gefion Gymnasium
1690 Sine Soll Pedersen VUC Syd
1692 Maria Pedersen Aalborg Tekniske Gymnasium
1693 Jens Boeg Winge Solrød Gymnasium
1696 Liv Sorgenfri Askholm Faaborg Gymnasium
1699 Hans Henrik Balslev Sankt Annæ Gymnasium
1701 Karina Stevenson Thisted Gymnasium & HF-kursus
1702 Mathias Nordholt Niels Steensens Gymnasium
1703 Morten Ræbild Fast Nordfyns Gymnasium
1704 Nina Kjeldgaard Allerød Gymnasium
1706 Sebastian Strabo Svendsen Nærum Gymnasium
1707 Gitte Skovgaard Ibsen Nakskov Gymnasium
1709 Simon Bredal Juul Christianshavns Gymnasium
1710 Søren Lykkegaard Dronninglund Gymnasium
1713 Ane Schaarup Svendborg Gymnasium
1714 Hans Ulrik Ege Viby Gymnasium og HF
1715 John Mahoney Aalborghus Gymnasium
1716 Michael Grankvist Sørensen Risskov Gymnasium
1717 Sebastian Djurhuus Tårnby Gymnasium
1718 Allan Vendelbo Gori Risskov Gymnasium
1719 Christine Schultz Sankt Annæ Gymnasium
1720 Kasper Broe Midtsjællands Gymnasium
1721 Merete Buhl Frederiksberg HF-kursus
1723 Jakob Lægaard Roskilde Katedralskole
1724 Iben Siri Hjort Knudsen Espergærde Gymnasium og HF
1725 Søren Bentzen KVUC København
1726 Bjørn Baruël Birkerød Gymnasium
1727 Kari Haugbjerg Larsson Mariagerfjord Gymnasium
1728 Maiken Lund Sankt Annæ Gymnasium
1729 Brian Vestergård Mikkelsen Viborg Gymnasium og HF
1732 Anders Hüche Odense Katedralskole
1734 Mads Skovmose Skaarup Fyns VUC og HF
1736 Julie Skov Nikolajsen Herlev Gymnasium og HF
1737 Rasmus Linseisen Ahlmark Frederiksborg Gymnasium og HF
1738 Niels Jensen Viborg Gymnasium og HF
1739 Kristine Clausen Viborg Katedralskole
1740 Marie Kvist Bondesen Vordingborg Gymnasium og HF
1741 Line Sakariasen Favrskov Gymnasium
1744 Simon Helm-Petersen Rungsted Gymnasium
1745 Christine Østergaard
1746 Johanne Ulbæk Povlsen Rysensteen Gymnasium
1748 Kai Egebjerg Herrmann Nordfyns Gymnasium
1749 Christian Brix Nielsen Aurehøj Gymnasium
1751 Karen Louise Clausen Fyns HF-kursus
1752 Mathias Nørgaard Achermann
1756 Erik Christensen Hasseris Gymnasium
1757 Niklas Kristensen Greve Gymnasium
1758 Marie Harpøth Næstved Gymnasium og HF
1759 Hanne Louise Dyreby Lyster Skanderborg Amtsgymnasium og HF-kursus
1760 Rebekka Neergaard Aalborg Tekniske Gymnasium
1761 Kristian Bay Herning Gymnasium
1763 Julie Tchikai Iversen Next, Albertslund Gymnasium
1765 Stine Vangsgaard Torbensen Next Sukkertoppen Gymnasium
1768 Anders Toft Larsen Johannesskolen
1769 Cecilie Holbo Frederiksborg Gymnasium og HF
1770 Mathias Grønhøj Møller Kalundborg Gymnasium og HF-kursus
1771 Steve Greenwood
1772 Christine Schoch Gratwohl Greve Gymnasium
1774 Metteline Fokdal Christensen Middelfart Gymnasium og HF-kursus
1775 Sara Møldrup Thejls Helsingør Gymnasium
1776 Nicolai Friis Lundsgaard Vordingborg Gymnasium og HF
1778 Karina Bastholm Kristensen Aalborghus Gymnasium
1779 Mette Hoppe Nesgaard Aaen Dronninglund Gymnasium
1780 Morten Noack Ordrup Gymnasium
1781 Sara Dommergaard Thomassen Herning Gymnasium
1782 Kasper Dreyer Roskilde Gymnasium
1784 Søren Nygaard Lystbæk Gjesse Grindsted Gymnasium og HF-kursus
1785 Kirsten Drejer Lønbæk Aarhus HF og VUC
1786 Rasmus Hjarvard Raaschou Egedal Gymnasium & HF
1787 Signe Mirjam Krøll Dreyer Øregård Gymnasium
1788 Thomas Roosen Gribskov Gymnasium
1790 Camilla Winther Ulriksen EUC Nordvestsjælland
1791 Louise Hagelund Uttrup Lemvig Gymnasium
1795 Claus Jørgensen Københavns Mediegymnasium HTX
1797 Jens Lopes Andersson Bagsværd Gymnasium
1798 Lise Sievert Asmussen Faaborg Gymnasium
1799 Anne Sophie Nøhr Geil Vordingborg Gymnasium og HF
1800 Marianne Vestergaard P. Jensen Nørresundby Gymnasium og HF-kursus
1801 Anton Rye Bjerregaard Slagelse Gymnasium og HF-kursus
1803 Rune Ytting Hellden Next, Albertslund Gymnasium
1804 Otto Sammy Engemann Silkeborg Gymnasium
1805 Philip Hoe Favrskov Gymnasium
1806 Lisa Amtoft Jensen Næstved Gymnasium og HF
1807 Jonas Conrad Hovedstadens Kristne Gymnasium
1810 Torben Rosholm
1811 Mikkel Christensen Københavns Private Gymnasium
1812 Asger Sørensen Tørring Gymnasium
1813 Sara Scully Frederikshavn Handelsskole
1814 Esben Brandt Eriksen Next, Sydkysten Gymnasium
1815 Stefan Verner Jokumsen
1816 Helle Tybjerg-Pedersen Falkonergårdens Gymnasium og HF
1818 Anders Sejr Aabenraa Statsskole
1819 Inge-Lisbeth@kristne-gym.dk Det Kristne Gymnasium
1821 Bjarne Everberg
1822 Thomas Løkke Læssøe
1824 Sigbjørn Sørensen Hovedstadens Kristne Gymnasium
1825 Søren Guldberg Skive Gymnasium og HF
1826 Line Marie Heidemann Roskilde Gymnasium
1827 Hanna Friis Lundsgaard Maribo Gymnasium
1828 Freya Villemoes Nielsen Horsens Gymnasium & HF½
1829 Mette Møllerhøj VUC Roskilde Amt,Roskilde afd.
1830 Søren Kollerup Hasseris Gymnasium
1831 Christina Vest Gl. Hellerup Gymnasium
U967 Christian Kiørboe
U1568 Birger Lundholm
U1569 Eydun á Lakjuni
U1572 Jacob Andersen Aabenraa Statsskole
U1612 Christian Rasmussen Duborg-Skolen
U1647 Frøya Gildberg Duborg-Skolen
U1743 Hans Pauli Torgard
U1755 Anders Larsen Nordgrønlands Gymnasiale Kursus
U1777 Simon Høeg Jensen Midtgrønlands Gymnasiale Kursus
U1793 Hallgerd Brim
U1817 Susanne Kirste Deutsches Gymnasium für Nordschleswig
U1808 Kristoffer Bladt Vammen Teknikimiki Ilinniafik
U1820 Ísak Sambleben